Politická jar slovenskej pravice

Autor: Rudolf Klimek | 13.3.2017 o 16:39 | Karma článku: 5,05 | Prečítané:  535x

Po dlhej dobe mám zo slovenskej politickej scény dobrý pocit. Nie že by som nevidel masívne rozkrádanie, Čisté dni, tety Anky, Bašternákov a prokurátov vo vilách na Floride. 

     Tobôž Bélu Luhára, alebo Magiána a jeho vychádzajúcu hviezdu Mazureka, na ktorého evidetne tvrdo uderila puberta v tom najnevodnejšom okamihu, keď ešte neabsolvoval logopedickú poradňu. Nech.
     Zima prešla a začína sa vyjasňovať. Už po posledných voľbách som hovoril, že nás čaká zlatá éra slovenského politického humoru. Smutné na tom je, že Hurvínek to tak skoro zabalil. Ale! Prekvapivo dobre jeho miesto zabral Kapitán. Ten v mojej sledovanosti tvrdo konkuruje Temným Kecom a Veľmajstrovi Jerrymu. Lebo nikdo nedokáže rozosmiať viac človeka, ako človek človeka.


     Žarty bokom, povedal si zrejme aj Kapitán a tvrdo zaútočil na svoju popularitu, kde to z akceptovateľnosti jeho osoby čo by premiéra, stiahol o pekných 14%. Chvíľu sa v tom motal, zakopával o výložky, čo si našil na pyžamo, až mu z toho vyšlo, že pôvodne pravicová SNS a on sám, musia z toho marazmu von. Vrhol sa na to hupom a navrhol povinný trinásty plat oslobodený o odvody. Parádna ľavicová sociálno demokratická téma, tento plat,kde sa pridá robotníkom pracujúcim v pote tváre na svetlé kapitalistické zajtrajšky. 


     Neva, že velké firmy, ak to prejde, to daňovo zoptimalizujú, napr podľa vzoru Mihála, kde sa vyplatí 12 minimálnych miezd a následne 13ty plat oslobodený od odvodov, bude pritučnený adekvátnou čiastkou. Resp. korporácie znížia benefetity z ktorých zaplatia trinástku, alebo rozpočítajú plat (12 x plat)/13. Resp to celé schovajú do nákladov, teda prenesú na zákazníka, nad tým sa asi nezamyslel. Evidetne ani nad tým,  že to tvrdo postihne práve malých slovenských podnikatelov, ktorí dennodenne bojujú s prebujnelou nefungujúcou štátnou správou, reguláciami, kontrolami, hygienou a zvýhodnenou eurofondovou konkurenciou politicky spriahnutou so súčasnou garnitúrou. To ho evidentne netrápi. Neprekvapuje ma to. 


     Čo som si ale všimol a čo ma naozaj potešilo je, že sa Danko konečne začal tlačiť na pomyselnú ľavú stranu voličského spektra a tvrdo zabral v snahe získať si Ficových voličov. A nieje jediný.  Progresívne Slovensko sa konečne chystá na comming out. Štefunko, ktorý si prešiel s Ficom SDĽ, potom kandidoval s Weissom a Ftáčnikom v SDA ako šéf mladej demokratickej ľavice, neskôr pôsobil v Ľavom spektre 2012 s velikánmi ako Chmelár, Weisenbacher, Krempaská, Kolesík alebo Blaha, takýto človek by už mohol vedieť, ako sa bojuje o voliča prahnúceho po sociálnych istotách. Vľavo sa nám gulášik konečne zahusťuje a nebude tam len jeden balvan s ktorým nejde pohnúť. Vojtechovi, po jeho comming oute s Ficom, tiež veľa priestoru  v jeho „tradičej pravicovosti“ neostane. Magiána s jeho dvojkrížovou skvadrou síce nazývajú krajnou pravicou, ale pravda je taká , že nacizmus bol skratkou pre Národný SOCIALIZMUS a Magian svojím lietajúcim cirkusom po kulturákoch slovenských dedín oslovuje presne tých voličov, ktorých osloval pred dvanástimi rokmi Fico.


    No a vpravo konečne zabrala evolúcia a vymlátila slabšie kusy neočkované uveritelným programom a slušnými osobnosťami. Zostali strany nezatažené minulosťou a kauzami. Teda vlastne len dve, pravicová liberálna SaS, ktorá sa začala tlačiť do uvolnenej pozície po SDKU a konzervatívne hnutie Igora Matoviča. Nikto iný relevantný na pomyselnej pravej strane spektra neexistuje, nech už si o tom Ivan Mikloš z Ukrainy myslí čokoľvek. Pedofil a sexuálny predátor Kollár o sebe tvrdí, že on ani nieje politik a hlúčik okolo Miuka Beblavého sa tak nejako tisne k Štefunkovi v oportunistickej nádeji znovuzvolenia do parlamentu a tým je rybníček rozdelený a jasný. Kapríky na výlov označené a „štuky“ už čakajú pod leknom na svoju príležitosť.


    Okrem silnejúceho slniečka ma začína tešiť aj nastávajúca predvolebná spolupráca do župných volieb, kde vyjadrenia Alojza Hlinu ako lídra KDH naznačujú, že SaS nieje nepriateľ, ale partner a Igor Matovič začal pracovať na spolupráci s SMK.  Nech to v tejto chvíli vyzerá akokoľvek zle, osobne si myslím, že tento rok bude rokom obratu a dúfam, že aj dalších skvelých chvíl politického humoru.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Pri Valkovej vražde sa čaká na posudky, polícia sa neponáhľa

Jozefa Radiča, ktorý je obvinený z vraždy, by napokon mohli súdiť len za lúpež s následkom smrti. Trest je potom nižší.

KOMENTÁRE

Kotleba je majstrom politického trollingu

Strany s kotlebovcami zväčša nehlasujú, prečo by to teraz malo byť iné?

ŠPORT

Hokejisti budú na domácom šampionáte hrať v Košiciach

Súpermi sú Kanada, USA, Fínsko, Nemecko, Dánsko, Francúzsko a Veľká Británia.


Už ste čítali?