Sloboda slova v liberálnej demokracii.

Autor: Rudolf Klimek | 27.4.2016 o 14:13 | (upravené 27.4.2016 o 15:07) Karma článku: 4,81 | Prečítané:  457x

Sloboda slova v liberálnej demokracii je jedným z jej zásadných pilierov. Vo chvíli, keď sa začne strácať, alebo začne byť obmedzovaná v záujme „vyššieho dobra“, mal by občan spozornieť.

A ja som spozornel. Začína sa objavovať stále viac a viac hlasov z prostredia „elít“, ktoré žiadajú cenzúrne zásahy vo verejnom živote. Nejde pritom o žiadne malé váhy, či už na našom malom Slovensku, alebo v priestore EU. Jedná sa o najvyšších ústavných činiteľov, poslancov a vplyvné think tanky, ktoré paradoxne majú v náplni práce šírenie demokracie.

Existujú rôzne možnosti, ako cenzurovať. Svet má v tomto bohaté skúsenosti. Len z nedávnej minulosti našeho štátu si pripomeňme politickú cenzúru. Súdruhovia si mysleli, že práve oni vedia, aký druh politických strán je pre spoločnosť vhodný na výber. Nebolo to tak dávno, aby som zabudol na heslá o stavaní hrádzí západnému imperializmu. Dnes otvorím noviny a čo vidím. Nie, nie je to výsosť Poľany hory a opachy nezvratných skál. Vidím heslá o stavaní hrádzí a potrebe rezolútneho odmietnutia, tentoraz fašizmu. Doteraz som žil v tom ,že politika je súboj ideí a občan si z nich má vybrať. Komunisti pochopili, že ľudia by si mohli vybrať aj ináč, než chcú oni a tak iné myšlienky v podobe politických strán potlačili silou. Národný socializmus je historicky preverený ako nefungujúci a spoločnosti škodlivý. Ľahšiu úlohu elity už ani nemohli dostať. Namiesto ukazovania nedostatkov, zverejňovania evidentných zlyhaní a porovnania, ako to bolo inde, kde národný socializmus nemali, tu máme pokusy o zakazovanie. Je predsa ľahko preukázateľné, prečo národný socializmus zlyhal, ale namiesto toho prichádza pokus o diktát z pozície sily. Mať niečo v Ústave evidentne nestačí. Tu je aspoň vidieť aký rešpekt majú „elity“ k tomuto dokumentu a slovenským súdom. A kto mi zaručí, že keď to dnes budú národní socialisti, zajtra to nebudu liberáli a pozajtra kresťania?

Politická cenzúra ale nebol jediný nástroj totalít na udržanie moci. To by nešlo bez informačnej cenzúry.Tu sa nám začinajú vracať staré „zlaté“ časy, keď boli informačné kanály plné budovateľských bludov a súdružskej spolupráce a viet o tom, ako nám Moskva pomohla a čoho sme kde koľko dostali. Iný pohľad (zámerne nepíšem pravdu) na vec sa človek dozvedel až z vysielača Slobodnej Európy. Dnes úlohu tohto vysielača prebral internet a hľa, je to problém. Dokonca sa už vytvárajú rôzne zoznamy. Mne je len smiešne, keď si národní socialisti so sociálnymi demokratmi vyčitajú, kto koľko zoznamov vlastne vytvoril a kto na nich je a kto by mal byť zakázaný ako prvý. (Ja som zásadne proti zakazovaniu. Každý by mal dostať férovú šancu preukázať svoju neschopnosť sám)

K cenzúre patrí aj informovanie o tokoch peňazí.Dnes sa už ani verejná kadibudka v obci Dojč nepostaví bez toho, aby sa na ňu nenalepila vlajka EU (funny story, dohľadajte si ju). To, koľko dáva EU prostiriedkov do Slovenska, to mi je otrieskavané o hlavu každú chvíľu. To, koľko ale Slovensko vkladá do EU, to si už musím pracne vyhľadávať. Reálne čerpanie je pomaly tajná informácia. Aj rusi nám mnohým pomáhali, ale všetci vieme že sme MUSELI dávať podstane viac, než sme dostávali, ale nikde sme sa o tom nedozvedeli. Nie je to však len o peniazoch.

Témy o ktorých sa pomaly nesmie v spoločnosti hovoriť, je podstane viac. Utečenci, energetická bezpečnosť, decentralizácia, kriminalita a mnoho iného. Nechápte ma ale zle. Ja vôbec nie som proti Európskej Únii. Práve naopak, voľný pohyb tovaru, osôb a kapitálu je tá správna cesta.Tento projekt vytvoril dosť prostriedkov, aby sa stal atraktívny pre socialistov, ktorí sa ho pokúsil uniesť. Čo je symptomatické, pretože socializmus sám, prostriedky produkovať nevie. A tak táto dobrá myšlienka bola unesená snílkami omámenými mocou, ktorí si myslia, že opäť budú môcť diktovať. Pritom páchajú škody ktoré sa budú naprávať desaťročia.

Ich súčasná činnosť vynáša do popredia elementy, ktoré už raz Európu zničili. Nádejou mi je len to, že sa svojou hlúposťou zničia sami skôr, než napáchajú omnoho väčšie škody. Či už výzvami na stavanie hrádzí, alebo zatýkaním komikov. Keď sa totiž začínajú zatvárať komici, je to neklamný znak toho, že s režimom to ide dole z kopca. A ja Vám, súdruhovia, držím palce na oboch pästiach :) Sám som zvedavý, či budem môcť repostnúť tento text aj o 15 rokov z priestoru Slovenska. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Majstri sveta ťažia z Nemecka i Afriky. Esá Francúzov sú potomkami prisťahovalcov

Až 15 hráčov Francúzska nemá pôvod v Európe.

ŠPORT

Sagan: Bol to šialený deň. Nevyhral som, lebo som urobil chybu

Slovenský cyklista skončil piaty.

KOMENTÁR TOMÁŠA PROKOPČÁKA

To nie je o manželstve. Bojíte sa, že už nebudete výnimoční

A pritom stačí jednoduché: len sa podeliť.


Už ste čítali?