Elity ZLYHALI!!

Autor: Rudolf Klimek | 15.4.2016 o 13:02 | (upravené 15.4.2016 o 13:22) Karma článku: 6,52 | Prečítané:  1892x

Alebo aj nie a zlyhali sme my… Stále viac a viac ma udivuje, čo všetko dokáže slovenská spoločnosť skonzumovať. 

 Pričom sa nejdem zamýšľať nad plesnivým ovocím v Bille, 2x predraženou elektronikou oproti susedným krajinám, alebo stavom služieb, či už od súkromých spoločností alebo štátnych služieb. Hoci určite aj to má vplyv na to, čo dokáže spoločnosť zniesť vo verejnej sfére.

Mediálny priestor na Slovensku je krásnou ukážkou, ako to nefunguje. Televízne noviny v štátom vlastnenej televízii, ktoré by mali byť výstavnou skriňou neutrality, informovanosti a analytického myslenia sa zredukovali na hon po senzáciách a vládnu propagandu. Lebo peoplemetre.Za to odo mňa chcú za túto službu viac peňazí.V komerčných televíziách dokonca zašli tak daleko,že bežný hon na senzácie nestačí, ale je potrebné spraviť niečo ako Čierne správy.Tí ale odo mňa aspoň nepýtajú peniaze.

V takomto prostredí sa nedivím, ze suverénne najhorší moderátor na spravodajskej TV, moderuje tie najťažšie debaty, pričom jeho prínosom je to, že politiku ešte viac znechutí svojím prístupom k problematike.No zrejme mám príliš odlišný vkus ako divák medián.Dokonalým príkladom pre mňa sú ale bývalé pravicové denníky. To kam na svojej púti zašli by udivilo aj Amundsena. Resp. možno ani nie. Pretože tam kde začali, totiž v komunizme, ako Smena, tam i skončili a je jedno, v ktorom Denníku sa redaktori momentálne nachádzajú.Život sa predsa len točí v kruhoch.Priznám sa, že nerozumiem tomu, prečo ešte tieto jednoznačne stratové podniky, ich kapitalistickí majitelia držia.

Ale vlastne viem. Deje sa tak preto, že im to ľudia dovolia. Že ten masový bordel konzumujú. Stále menej a menej, ale konzumujú.A tam vidím blýskanie na lepšie časy a aj dôvody paniky v starých štruktúrach. Mládež už odmietla, nechať sa kŕmiť touto mentálnou stravou. Našla si nové zdroje informácií. Aj keď je otázne, či sú to lepšie zdroje, keď sa pozrieme na to, ako mládež volila. Dalšia skupina, čo vybočila sú slovenskí emigranti. Nazvite si to ako chcete, ale sú to ekonomickí migranti, čo museli opustiť vlasť, pretože v nej nevideli budúcnosť. Títo ľudia, čo videli svet a zväčša nešli do Rwandy, alebo Zimbabwe pochopili, že za svoje peniaze môžu dostať aj kvalitnú službu a vyváženú žurnalistikua, tak túto slovenskú konzumovať nebudú. A tak som urobil aj ja, nekonzumujem… Pri tej mase Slovákov, čo je mimo Slovensko by možno boli nejaké zmeny aj možné. Ale nenastanú.

Problém je, že títo ludia sa už na Slovensko, v drvivej väčšine nevrátia. Budú o tom básniť, prekladať to z roka na rok, ale ak ich niečo zlomové v živote nestretne, tak neprídu… Nemajú totiž prečo. A tak, kým neprejde generačná výmena, na ktorú sa pri súčasných trendoch pozerám s obavou, budeme si tu žiť , v tomto našom marazme tak, ako doteraz. Pretože mase to tak vyhovuje a má presne také „elity“, aké si zaslúži. A teda nezlyhali "elity"(práve naopak, oni boli úspešní), ale my, že sme im dovoli stať sa elitami.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Majstri sveta ťažia z Nemecka i Afriky. Esá Francúzov sú potomkami prisťahovalcov

Až 15 hráčov Francúzska nemá pôvod v Európe.

ŠPORT

Sagan: Bol to šialený deň. Nevyhral som, lebo som urobil chybu

Slovenský cyklista skončil piaty.

KOMENTÁR TOMÁŠA PROKOPČÁKA

To nie je o manželstve. Bojíte sa, že už nebudete výnimoční

A pritom stačí jednoduché: len sa podeliť.


Už ste čítali?