Ľavicová kaviareň v denníku N.

Autor: Rudolf Klimek | 13.4.2016 o 11:56 | (upravené 13.4.2016 o 14:58) Karma článku: 13,54 | Prečítané:  5185x

Neprejde deň, aby sa v Denníku N nenapísal nenávistný ideologický článok o tom, ako je Marián ko Kotleba zlý človek.

Ako je neprípustný pre túto spoločnosť a akí boli voliči tupci a neonacisti, že sa jeho strana dostala do parlamentu. Celá táto „Hetze“ sa pritom odohráva na emocionálnej rovine. Na rozdiel od toho, že reálnych zhodnotení, na základe faktov, je naozaj minimum. A keď sa aj niekto odváži o neemotívne rozobratie faktov, ako napríklad Sulík, vo svojom blogu, kde zanalyzoval volebný program ĽSNS, je okamžite označený za legitimizátora fašizmu a podporovateľa Kotlebu. Pričom práve Sulík ukázal na to, aká by bola pre Slovensko škodlivá vláda ĽSNS. Neurobil nič iné, len zhodnotil to, čoho sa mohol reálne chytiť a neoperoval s fabuláciami a bludmi a ukázal že Kotlebove vnímanie sveta v riadení štátu je zlo a ja s ním aj súhlasím. Kiež by sa našlo viac takých novinárov, ktorý by verejnosti dokázali prinášať podobné hodnotenia. Osobne si myslím, že k legitimizácii „fašizmu“ prispievajú práve nezodpovední redaktori. Ak je teraz Kotleba označovaný za fašistu a pri tom, on nič fašistické nerobí(ak by robil, štátna moc ho dávno a s radosťou zavrie tak, ako okamžite šla po Krupovi), stane sa pojem fašizmus prípustný v použivaní v spoločnosti, pričom bude označovať činnosť v spoločnosti tolerovanú. A toto je velké riziko nezodpovednej žurnalistiky.

Principiálne ale rozumiem, že Kotleba je pre ľavicovú kaviareň červeným súknom, pretože to bol práve národný socialista Kotleba, čo zobral ľavici hlasy mládeže, ktorá tradične inklinuje vľavo. Bol to Kotleba, kto oslovil chudobné regióny a regióny zatažené spolužitím s neprispôsobivými občanmi, volaním po revolučnej zmene a zanedbané regióny na to reagovali. Bratislavský socialisti si mysleli, že na volanie po revolučnej zmene majú monopol oni. Rozumiem aj závisti „umiernených“ socialistov, že jeho národný socializmus to dokázal a oni nie a tým pádom rozumiem aj ich nenávisti, pretože Kotleba je ich priamy konkurent v boji o ich voliča. Nerozumiem ale ich spájaniu Sulíka s Kotlebom. Sulík je predsa pravicový liberálny ekonóm. Kotleba je nacionalisticko klerikárny socialista. Odlišnejšie prúdy si už ani nemožno predstaviť. Aj keď… možno keď sa na to tak úplne z globálu pozriem, všetko sú to nepriatelia ľavicovej kaviarne a tak si ich musí kaviareň, tak nejako, zjednotiť, pretože evidetne nemá kapacity na to, aby bojovala na viacerých frontoch naraz.

O tom, že bojovať musí, nieje žiadnych pochýb. Vrabčeky na stromoch si čvirikajú, že Denník N má stratu pol mega a svojou premyslenou publikačnou agendou sa stará o to, aby pravicoví voliči odstupovali, resp nepredlžovali predplatné. Čelný predstaviteľ kaviarne , pán Dubéci, získal okolo 3000 preferenčných krúžkov a pán Havran bojuje o to, aby mu nezrušili jeho reláciu v RTVS. A pri tom je o čo bojovať. Veď myšlienky svetovej ľavicovej kaviarne doniesli svetu mnoho. Napríklad nemecká kaviareň dala svetu Lenina a s ním aj Stalina. Parížska ľavicová kaviareň doniesla svetu aj Pol Pota, ktorý bol jej vášnivým vyznávačom. Verím tomu, že aj Slovensko chce niečím prispieť a preto súdruhovia VPRED, ni krok späť! Bite ho, fašistu!!!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Nezabudli sme a nesmieme zabudnúť

Dnes si pripomíname, prečo je dôležité, aby sa z našej pamäti nestratili príbehy z čias vojny.

Letanovská: Odpor voči Remišovej rastie. Stráca podporu kľúčových ľudí

V strane podľa odchádzajúcej členky prebieha diskusia o výmene líderky.


Už ste čítali?