Startupová firma vytvorila VR okuliare, ktoré dokážu sledovať pohyb očí.

Autor: Rudolf Klimek | 17.3.2016 o 20:28 | (upravené 18.3.2016 o 9:19) Karma článku: 1,43 | Prečítané:  423x

Toto zariadenie zabezpečí, že už nebudete musieť držať dialkové ovládanie, stláčat klávesy, alebo klikať myšou.Na ovládanie bude stačiť, keďsa budete pozerať.

Firma Fove, zo San Franciska,totižvyvinula zariadenie pre VR, schopné sledovať pohyb očí.

Bude stačiť pohľad a NPC postava z hry nadviaže kontakt, alebo rozhovor. Respektíve zameranie a výstrel smrtiaceho lúča zničí nepriateľskú vesmírnu loď pohľadom. A čo tak voľne sa prejsť po lese, ale porozhliadnuť sa po izbe , kde sa bude obraz presúvať podľa toho, kam sa práve pozeráte,napriek tomu, že sedíte vo svojom paneláku, alebo na nezáživnom biznis tripe.

Zdá sa vám to SCI-FI? Tak potom v SCI-FI žijete, pretože práve takéto zariadenie navrhla a vytvorila 17 členná start-upová firma FOVE. Na začiatku jej stačilo 500.000,00 dolárov, ktoré vyzbierala na crowfundingovom projekte Kickstarter v roku 2014. V tejto chvíli už má firma dostatok pozornostia aj financií od veľkých hráčov na trhu.Tí začínajú stavovať na prudko sa rozrastajúci záujem o tento nový druh zobrazovacej techniky.

Virtuálna realita by mohla zrevolucionalizovať zábavne odvetvie, ako napríklad hry, filmy, alebo priame športové prenosy,pornopriemysel nevynímajúc. Predpokladám však, že nájde široké uplatnenie v mnohých iných odvetviach. Od vývoja SW, cez stavebníctvo, medicínu až po zbrojný priemysel.

Ako prvý sana testovanieponúka herný priemysel. Predpokladá sa, že práve malévývojárske firmyhier,by mohli byť tými, čo otvoria tento trh a u hráčov/verejnosti vzbudiamasovýzáujem. VR ponúka pre herný priemysel mnohé výhody. Ovládnie Vr je viac menej intuitívne a niesu potrebné žiadne zdĺhavé zaúčania.Zároveňdokáže priestorovo zobrazovať objektyv 360 stupňovom priestore, pričom jediným limitom je predstavivosť vývojárov a výkon počíitača, na ktorom program beží.

Nová technológia, samozrejme, so sebou nesie i riziká. Jednak okamžité, a tým je najčastejšie udávaná nevoľnosť pri pohybe virtuálnym svetom(kinetóza) a dlhodobé. Odborníci na ľudskú psychiku varujú, že môže dôjsť k vypestovaniu návyku na vysnívaný svet a užívateľ sa odtrhne od reality. Možno i psychiatria zažije nové diagnózy a zároveň nové liečebné postupy.

Kto vie, čo nás ešte v budúcnosti čaká,ja sa však na túto časť budúcnosti celkom teším.

zdroj:www.phys.org

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Majstri sveta ťažia z Nemecka i Afriky. Esá Francúzov sú potomkami prisťahovalcov

Až 15 hráčov Francúzska nemá pôvod v Európe.

ŠPORT

Sagan: Bol to šialený deň. Nevyhral som, lebo som urobil chybu

Slovenský cyklista skončil piaty.

KOMENTÁR TOMÁŠA PROKOPČÁKA

To nie je o manželstve. Bojíte sa, že už nebudete výnimoční

A pritom stačí jednoduché: len sa podeliť.


Už ste čítali?