Búranie mýtov o búraní mýtov, o Rómoch.

Autor: Rudolf Klimek | 29.10.2014 o 10:49 | (upravené 29.10.2014 o 13:06) Karma článku: 8,86 | Prečítané:  1629x

Ako vidím, tak peniaze určené z Európskej únie na riešenie rómskej otázky, sa začínajú reálne na problematiku i používať. Namiesto lokálneho rozkrádania na fiktívne kováčske kurzy a školenia o varení, bola zaplatená reálna marketingová kampaň, ktorá síce situáciu s Rómami na Slovensku nerieši, ale ako správny marketingový produkt robí to, na čo je určená. Navoniava mŕtvolu.

Ako prvé by som rád komentoval video od INESS :http://www.funradio.sk/novinky/27775-video-romsky-mytus/ . Video je to pekné, emotívna muzika, jednoduchý príbeh a berie za srdce. To však má robiť, pretože ak by bralo za rozum, tak by sme museli skonštatovať, že je to hlúposť.

Keď už sa bavíme o Rómoch a stereotypoch, prečo si za vrch stola nesadol sfetovaný basista s vytetovaným srdcom na predlaktí a jazvou na líci, alebo vypasená suseda od Dobrovodských. Pretože to dievčatko, čo si sadlo za stôl, už pri stole zastúpenie malo. Tretie miesto vpravo. Sedela za stolom dva krát.

Neviem s kým, z reklamy a marketingu, autori videa toto dielo konzultovali, ale použitie dieťaťa ako hlavnej postavy, v marketingovej kampani, sa u našich západných civilizovaných susedov považuje za TABU! Podobný trapas vyprodukovala KDH so svojimi bilboardmi o tom, ako dieťa žiada o maminku a otecka. Grc.

Nerozumiem, ako sa mohlo stať, že keď ideme búrať mýty o Rómoch, začneme tým, že ich začneme porovnávať s policajtmi, alebo úradníkmi A! sestričkami. Lacná manipulácia na úrovni autora... by som parafrázoval. V tomto prídade to ale bol veľmi zlý vtip. Menovaní mi totižto, za to, že ich živým, poskytujú služby. Tí ľudia sú ,alebo boli, produktívni a užitoční pre celú spoločnosť (a za to ako funguje/nefunguje systém ani nemôžu, za to si môže volič sám). Je však hrubou urážkou spájať ich jednou vetou s daným stereotypom o živení.

Keď už na mňa apelujú, aby mi nevadilo 0,3 percenta na mnohopočetné rodiny – nie na Rómov , prečo neapelujú na to, aby som si ja sám určil kam tieto peniaze dám. Keď už máme tú liberálnu spoločnosť. Zároveň, keď už tam bolo použité to nešťastné dieťa, je dôležité zdôrazniť, že peniaze idú matkám a otcom, tých neštastných detí a nie deťom samotným. Nerozumiem, prečo tam to dieťa teda bolo.

A teraz k tomu, hrubým napísaným, textu. Celá táto kampaň je postavená na tejto štúdii.http://www.iness.sk/stranka/10032-INESS-Su-Romovia-problemom-verejnych-financii-Slovenska.html . Kde sa „BÚRAJÚ MÝTY“ o Rómoch ako poberateľoch sociálnych dávok. Pokiaľ ste tú správu ešte neprečítali, ušetrím vám čas. Nečítajte to ani, je to strata času. A to z jednoduchého dôvodu. Na Slovensku totiž nieje možné a ani byť nemôže, sčítanie k etnickej príslušnosti. To čo je v danej štúdii prezentované ako búranie mýtov o rómoch, je v skutočnosti spájanie vzájomne nesúvisiacich vecí. Z toho, že zoberiem štatistiky z

  • z okresov s vysokou rómskou populáciou(opäť otázka - A to sú ktoré, kedže Rómovia sa sčítať nesmú)
  • mnohodetné rodiny
  • okresy s nadpriemerným počtom mnohodetných rodín 

, odvodím že „ Rómska problematika preto nie je fiškálnym ale sociálnym problémom, a v tejto rovine treba hľadať aj jej riešenia .”. Ak by som danú štúdiu odovzdal svojej profesorke štatistiky, ako serióznu semestrálnu prácu s týmto záverom, tak by ju predomou roztrhala a poslal ma plakať do kúta. Z danej štúdie totiž napríklad vyplýva, že každá biela pracujúca mnohopočetná rodina v Spiškej Novej Vsi je rómska. Byť na ich mieste, žalujem INESS za rasizmus a som v práve. Ono je to vždy problém, keď sú politické kecy rádoby podložené akýmikoľvek číslami...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Majstri sveta ťažia z Nemecka i Afriky. Esá Francúzov sú potomkami prisťahovalcov

Až 15 hráčov Francúzska nemá pôvod v Európe.

ŠPORT

Sagan: Bol to šialený deň. Nevyhral som, lebo som urobil chybu

Slovenský cyklista skončil piaty.

KOMENTÁR TOMÁŠA PROKOPČÁKA

To nie je o manželstve. Bojíte sa, že už nebudete výnimoční

A pritom stačí jednoduché: len sa podeliť.


Už ste čítali?