Lipšic v praxi

Autor: Rudolf Klimek | 13.1.2012 o 10:29 | (upravené 13.1.2012 o 12:35) Karma článku: 10,63 | Prečítané:  1090x

Tak to mám za sebou. Ako držitel zbrojného preukazu kategórie E a majiteľ dlhej guľovej samonabíjacej guľovnice, som si musel, poďla poslednej novelizácie zákona o zbraniach a strelive, urobiť psychotesty, pretože spadám sem:

„§ 72d Prechodné ustanovenia

k úpravám účinným od 1. mája 2011 (1) Držiteľ zbrane kategórie A uvedenej v § 4 ods. 2 písm. b) alebo kategórie B uvedenej v § 5 ods. 1 písm. f) je povinný prvýkrát podrobiť sa posúdeniu psychickej spôsobilosti podľa § 20 ods. 3 do 30. apríla 2012; nesplnenie tejto povinnosti sa považuje za stratu psychickej spôsobilosti".

Nuž, zistil som is teda najbližšiu "prevádzku", kde sa potrebné bumážky vydávajú a vyrazil som za dobrodružstvom (pre tých , čo tak ešte nespravili a sú lenivý hľadať, Drieňová 14 ). Samozrejme, môj zamestnávateľ nemal pozrozumenie s drobným odskočením a tak som si musel zobrať deň dovolenky. Ďakujem môjmu milovanému štátu, že ma obral o deň dovolenky.

Došiel som na prevádzku s daľšími dvoma ľuďmi. Vedúci sa len objavil, skontroloval situáciu a usmernil  2 slečny, že môžme začat. Slečny nám rozdali A5 lajstrá na vyplnenie. Otázky sa týkali, base info osoba/rodina, zbrojný preukaz, automobilova história/pokuty, zdravotná stránka/vzťah k alkoholu, psychické poruchy - otázka, či som sa pokúsil o samovraždu, ma celkom pobavila. Dalšie lajstro predstavoval súbor otázok typu - "Ste zastáncom konšpiračných teórií", "Myslíte si, že väčšina ľudí nevenuje pozornosť veciam, ktoré vy sám považujete za mimoriadne dôležité", "týrali ste v detstve zvieratká", "bijete svoju partnerku/partnera", "ste schopný klamať pre získanie vlastného prospechu". Po starostlivom zvážení každej odpovede a rozpomenutí sa na každé utýrané zvieratko som odovzdal papiere.

Slečna ma následne usmernila za prístroj, kde som mal mačkať farebné gombíky a pedále. Pozerám na ňu, že o čo jej ide, že čo mám ako strelec s tými pedálmi robiť. Tak mi hovorí, že zatiaľ nevedia čo a ako, tak dávajú ľuďom robiť test pre vodičov prevážajúcich obzvlášť nebezpečný náklad. Pozerám na ňu, ale pochopil som , že je to BORG. Odpor je zbytočný. Tak som dalšiu pol hodinu strávil testovaním reakčného času mojej nohy na brzde , testoval som schopnosť riešiť krízové protichodné reakcie a na záver inteligenčný test. Priznajme si, kde inde ako na psychologickom teste na zbroják, sa človek dozvie, či má rovnaký reakčný čas pravej a ľavej nohy.

Nakoniec si nás vzala pani, ktorá to aj tak celé rozhoduje. Pozrela si lajstrá, opýtala sa ma na počet utýraných zvieratiek a aký spôsob týrania som mal najradšej. Potom sme prešli na alkohol a zaujímalo ju,  ktorý alkohol preferujem medzi 3-5 hodinou rannou. Po bezduchých kľučkách došiel na rad asociačný test s rukami. Po tomto mi koneČne oznámila to najdôležitejšie. Miesto kam mám ísť zaplatiť 60 Euro popatok. Týmto sa chcem poďakovať môjmu milovanému štátu, že ma okradol o dalších 60 euro na absolútnu zbytočnosť.

Zaplatil som , dostal potvrdenie (platí ešte príjmový pokladničný doklad, po novelizácii zákona o reg. pokladniciach?) a sadol som si na chodbu, kým mi slečny vydajú 2 zalaminované kartičky. Po 2 a pol hodinách a 60 eurách, som sa konečne dostal k bumážke (ktoré doma na laserovej tlačiarni možem vyrábať po stovkách). Slečna mi povedala, že ju mám zaniesť k policajtom. Pozerám na ňu, že či môžu kartičku odovzdať oni, keď budú hlásiť, že som absolvoval test. Slečna na mňa pozerala, ako na mimozemšťana, že oni predsa nebudú nič nikam hlásiť. A mne v tej chvíli nejako unikol zmysel toho celého. Ved to môžem vydávať potvrdenia aj ja... A tak mi vyplynula povinnosť dopraviť ešte potvrdenie k policajtom.

Volám na svoje policajné oddelenie na evidenciu zbraní, ktoré je od môjho bydliska vzdialené 360 km, že čo s tým? Policajt mi hneď povedal svoj názor na celé psychotesty, ktorý sa presne zhoduje s týmto textom, že je to celé buzerácia a absolútna zbytočnosť. Pri tom spomenul jednu veľmi veselú vec. Povinnosť absolvovať psychotesty majú z tohoto zákona aj policajti... chaaa chaaaaaa chaaaaaaaa. Nemajú žiadnu výnimku. Nevadí že musel policajt  prejsť testami, je v službe roky, ťahá so sebou qér každú službu. Aj on si bude musieť absolvovať reakčný čas brzdovej nohy a zaplatiť 60 eur.... chaaachaaaaa chaaaaaa. Každopáadne. S policajtom som sa dohodol, že mu bude stačiť poslat to poštou. A týmto môjmu milovanému štátu ďakujem, že strávim čas a peniaze na doporučený dopis policajtom.

Ten zákon a posledné novelizácie okolo neho, to je úplne zle. Malo by sa to celé prepísať. Na úvod by úplne stačilo ako vzor Rakúsko.

Záverom. Prosím vás, na každého, kto bude chcieť ešte chcieť uťahovať, kontrolovať, sprísňovať a ináč otravovať zákon o zbraniach a strelive... hoďte naňho blázna, je to sieť!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Alternatíva pre Nemecko skutočnú alternatívu neponúka

Merkelová voľby vyhrala a ostáva mocná. Európa je naozaj vďačná.


Už ste čítali?